Archyvinė tinklalapio versija laikinai Prezidento pareigas einančio Artūro Paulausko kadencijos metu
  (2004 04 06–2004 07 12)

English version
Prezidento veikla
Kalbos
Pranešimai spaudai
Respublikos Prezidentas
Biografija
Prezidento institucija
Istorija
Teisinė aplinka
Prezidento rūmai
Istorija
Virtuali ekskursija

Laikinai einančio Respublikos Prezidento pareigas A.Paulausko kalba parodos "AgroBalt" atidaryme

2004.05.06

Mieli parodos organizatoriai,
dalyviai ir svečiai,

Labai džiaugiuosi galėdamas dalyvauti čia kartu su Jumis ir pasveikinti visus atvykusius į kaimo ir miesto žmonių pamėgtą “AGROBALT-ą”.
Sakoma, kad skaičius 13 turi magišką reikšmę. Iš tikrųjų, jau 13-tą kartą surengta AGROBALT paroda kartu yra ir pirmoji Lietuvai tapus ES nare. Galime pasidžiaugti, kad šiemet dalyvauja daugiau kaip 20 valstybių atstovai, kas akivaizdžiai liudija šios parodos solidumą ir reikalingumą.
Neabejoju, kad ši paroda svariai prisidėjo ir prisideda prie žemės ūkio ir kaimo plėtros, prie vis labiau ryškėjančių teigiamų poslinkių. Paminėsiu tik vieną jų – ženkliai išaugus lietuviškų žemės ūkio produktų eksportui, pernai užsienio prekybos balansas tapo teigiamas. Linkiu mūsų žemdirbiams ir perdirbėjams išlaikyti tokius tempus ir ateityje.
Šis pavasaris Lietuvai kaip niekada dosnus ypatingos svarbos istoriniais įvykiais – tapome NATO ir Europos Sąjungos nariais. Kaip mūsų šalis su naująja naryste sieja viltį gyventi saugiau ir turtingiau, taip mūsų žemdirbiai su didele viltimi tikisi brandaus naujų galimybių derliaus.
Gerbiamieji,
Labai džiugu, kad AGROBALT keičia savo įvaizdį, ieško naujų, būtent šį laikmetį atitinkančių veiklos formų ir bruožų.
Pirma,
tai akivaizdžiai liudija šios parodos devizas “Prekyba be sienų”. Jis atitinka ne tik ES bendros rinkos dvasią, bet ir pasaulines tendencijas, kai prekybos laisvėjimas tampa neišvengiamu reiškiniu.
Lietuva, kaip ir kiti globalios rinkos dalyviai turi maksimaliai pasinaudoti atsivėrusiomis galimybėmis ir tinkamai pasirengti padidėsiančiai konkurencijai, augantiems reikalavimams produktų kokybei ir saugai.
Antra,
AGROBALT iki šiol orientuota daugiau profesionalams, šiemet atsigręžia į vartotoją ir tampa švente visai šeimai. Ir nors medaliais bei diplomais bus apdovanoti tik nedaugelis parodos eksponatų, manau prasmingiausias ir aukščiausias įvertinimas tiek ūkininkui, tiek perdirbėjui yra - kai jų produkciją su malonumu perka vartotojai.
Tikiu, kad ir ateityje ši paroda augs ir stiprės, o atsižvelgiant į didėjančią regioninio bendradarbiavimo svarbą, taps vienu reikšmingiausių įvykių visame Baltijos regione.
Esu įsitikinęs, kad naujausių technologijų ir žinių diegimas, reikiama iniciatyva ir yra tas raktas, kuris padės pasiekti mūsų strateginius tikslus užtikrinant kaimo gyvybingumą – modernizuoti ūkius, siekti ekonominės įvairovės.
Tegul ši paroda stiprina ūkius, įmones ir kaimo bendruomenes, žemdirbių kooperaciją, ekologinę žemdirbystę, plečia naujus verslus ir rinkos partnerių ratą.

Gerbiami parodos dalyviai,
nuoširdžiai linkiu Jums naudingų seminarų, konferencijų ir susitikimų, sėkmingų susitarimų, geros nuotaikos, puikaus oro pavasario darbams.
Skelbiu parodą AGROBALT 2004 atidaryta.

Artūras Paulauskas, laikinai einantis Lietuvos Respublikos Prezidento pareigas

Paruošė Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija. Cituojant būtina nurodyti šaltinį.