Archyvinė tinklalapio versija laikinai Prezidento pareigas einančio Artūro Paulausko kadencijos metu
  (2004 04 06–2004 07 12)

English version
Prezidento veikla
Kalbos
Pranešimai spaudai
Respublikos Prezidentas
Biografija
Prezidento institucija
Istorija
Teisinė aplinka
Prezidento rūmai
Istorija
Virtuali ekskursija

Laikinasis Prezidentas atleido teisėjo vardą pažeminusį V. Bartkų

2004.06.30

Trečiadienis, birželio 30 d. (Vilnius). Laikinai einantis Lietuvos Respublikos Prezidento pareigas Artūras Paulauskas pasirašė dekretą ir iš Jonavos rajono apylinkės teismo teisėjo pareigų, savo poelgiu pažeminus teisėjo vardą, atleido Vytautą Bartkų.

Liepos mėnesį turėjo baigtis teisėjo penkerių metų kadencija, todėl laikinasis Prezidentas kreipėsi į Teismų tarybą, prašydamas patarti, ar skirti V. Bartkų tolimesniam darbui.

Teismų taryba surinkusi visą informaciją nusprendė, kad netikslinga patarti laikinajam Prezidentui tolimesniam darbui skirti Jonavos teisėją ir motyvavo tuo, kad V. Bartkus buvo neobjektyvus bei savo veiksmais žemino teisėjo vardą.

Teismų tarybos rekomendaciją laikinajam Prezidentui nepratęsti V. Bartkaus įgaliojimų patvirtino ir Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) atliktas tyrimas.

Nuodugniau susipažinęs su teisėjo įvykdytais pažeidimais ir visa surinkta informacija, laikinasis šalies vadovas nusprendė atleisti V. Bartkų iš užimamų pareigų: “Etikos normos darbuotojams turi būti pačios svarbiausios, ypatingai jų privalo laikytis kiekvienas valstybės tarnautojas ar pareigūnas”, - sakė A. Paulauskas.

Teismų taryba yra pateikusi rekomendaciją ir dėl Vilniaus apygardos teismo teisėjo Giedriaus Baziulio atleidimo iš pareigų. Sprendimas dėl šio teisėjo atleidimo bus priimtas artimiausiu metu.

Prezidento spaudos tarnyba

Paruošė Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija. Cituojant būtina nurodyti šaltinį.