Archyvinė tinklalapio versija laikinai Prezidento pareigas einančio Artūro Paulausko kadencijos metu
  (2004 04 06–2004 07 12)

English version
Prezidento veikla
Kalbos
Pranešimai spaudai
Respublikos Prezidentas
Biografija
Prezidento institucija
Istorija
Teisinė aplinka
Prezidento rūmai
Istorija
Virtuali ekskursija

Laikinasis Prezidentas pasveikino JAV, Islandijos ir Serbijos Prezidentus bei Kanados Generalinę Gubernatorę

2004.07.01

Ketvirtadienis, liepos 1 d. (Vilnius). Laikinai einantis Respublikos Prezidento pareigas Artūras Paulauskas pasveikino JAV Prezidentą ir Kanados Generalinę Gubernatorę valstybių nacionalinių švenčių progomis taip pat išsiuntė sveikinimus naujai išrinktiems Islandijos bei Serbijos Prezidentams.
Sveikindamas Jungtinių Amerikos Valstijų nacionalinės šventės – Nepriklausomybės dienos – proga Prezidentą Džordžą Bušą (George Bush), laikinasis Respublikos Prezidentas teigia: “Ši šventė daugeliui pasaulio žmonių yra tapusi laisvės ir demokratijos simboliu. Lietuvių tauta puikiai žino laisvės kainą. Džiaugiuosi, kad šiandien Lietuva ir Jungtinės Valstijos yra tvirtos sąjungininkės kovoje už demokratiją ir laisvę. Mes visi puikiai žinome, kad tik veikdami ryžtingai ir kartu galime deramai atsakyti į šių dienų grėsmes.”
Laiške Kanados Generalinei Gubernatorei Adrien Klarkson (Adrienne Clarkson) laikinasis šalies vadovas išreiškė viltį, kad abi valstybės toliau stiprins dvišalius ryšius politinėje, ekonominėje, kultūros bei mokslo srityse, o valstybių santykiai bus plėtojami draugiškumo ir partnerystės dvasia.
“Nuoširdžiai džiaugiuosi, kad Islandijos žmonės įvertino Jūsų prezidentavimo laikotarpį kaip sėkmingą šaliai ir patikėjo Jums valstybės vairą dar vienai kadencijai. Leiskite Jus nuoširdžiai šia proga pasveikinti ir palinkėti sėkmės bei gerovės Jūsų valstybei ir Jums asmeniškai,” – sakoma A. Paulausko sveikinime pakartotinai išrinktam Islandijos Respublikos Prezidentui Olafurui Ragnarui Grimsonui (Ólafur Ragnar Grimsson).

Išrinktajam Serbijos Prezidentui Borisui Tadikui (Boris Tadic) A. Paulauskas palinkėjo sėkmingai tęsti pradėtas demokratines reformas, kurių įgyvendinimas svariai prisidėtų prie taikos ir stabilumo užtikrinimo Balkanų regione, taip pat pasidžiaugė aktyvėjančiu Lietuvos bei Serbijos bendradarbiavimu.

Prezidento spaudos tarnyba

Paruošė Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija. Cituojant būtina nurodyti šaltinį.