Archyvinė tinklalapio versija laikinai Prezidento pareigas einančio Artūro Paulausko kadencijos metu
  (2004 04 06–2004 07 12)

English version
Prezidento veikla
Kalbos
Pranešimai spaudai
Respublikos Prezidentas
Biografija
Prezidento institucija
Istorija
Teisinė aplinka
Prezidento rūmai
Istorija
Virtuali ekskursija

Laikinasis Prezidentas Čikagoje pasveikino Lietuvių tautinių šokių šventės dalyvius

2004.07.05

Pirmadienis, liepos 5 d. (Vilnius). Šeštadienį laikinai einantis Respublikos Prezidento pareigas Artūras Paulauskas dalyvavo Jungtinėse Amerikos Valstijose, Čikagoje, vykusioje Lietuvių tautinių šokių šventėje.

Šventėje dalyvavo daugiau kaip pusantro tūkstančio šokėjų ne tik iš JAV, bet ir iš Brazilijos, Kanados bei Lietuvos. Šventinius renginius stebėti buvo atvykę ir lietuvių kilmės JAV senatorius Ričardas Durbinas (Richard Durbin) bei kongresmenas Džonas Šimkus (John Shimkus).

Sveikinimą Lietuvių šventės dalyviams atsiuntė JAV Prezidentas Džordžas Bušas (George Bush), kuriame sakoma: “Dalindamiesi savo istorija ir kultūra, Jūs, Amerikos lietuviai, praturtinote mūsų tautą ir patvirtinote tuos idealus, kurie stiprina valstybę”.

Sveikindamas susirinkusius dalyvius, laikinasis Prezidentas A. Paulauskas pabrėžė, kad ši šventė - tai ne paprastas šokis, o tautinės ištvermės simbolis bei pasidžiaugė, kad šventės dalyviai, nors ir būdami toli nuo savo šaknų, sugebėjo išlikti lietuviais.

“Man buvo labai svarbu pamatyti tiek daug Jūsų, kurie sugebėjo nenuskęsti pasaulio tautų jūrose ir vandenynuose, kurie sugebėjo nenuskandinti lietuvio savyje”, - sakė A. Paulauskas.

Prezidento spaudos tarnyba

Paruošė Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija. Cituojant būtina nurodyti šaltinį.