Archyvinė tinklalapio versija laikinai Prezidento pareigas einančio Artūro Paulausko kadencijos metu
  (2004 04 06–2004 07 12)

English version
Prezidento veikla
Kalbos
Pranešimai spaudai
Respublikos Prezidentas
Biografija
Prezidento institucija
Istorija
Teisinė aplinka
Prezidento rūmai
Istorija
Virtuali ekskursija

Laikinai einančio Respublikos Prezidento pareigas Artūro Paulausko kalba, pasakyta įteikiant apdovanojimus Valstybės dienos proga

2004.07.06

Gerbiami Lietuvos ir Pasaulio žmonės, nusipelnę Lietuvai,

Ši rūmų salė per ilgus šimtmečius regėjo daug ką. Pro jos langus yra žvelgę diktatoriai, imperatoriai, generalgubernatoriai... Visi jie buvo iš svetur. Bet visi į senąjį Vilnių ir Lietuvą žiūrėjo amžinų šeimininkų žvilgsniais.
Tik 15-ti metai, kai žiūrime patys. Žiūri Lietuvos piliečiai. Šeimininkų žvilgsniais. Žiūri mūsų svečiai iš svetur. Vieni, deja, su nostalgija, kiti – džiaugdamiesi, kad Lietuva, tapusi savo krašto šeimininke, per keliolika metų taip toli nuėjo.
Žiūri didžiuodamiesi, kad jie mums padėjo – ir tapti šeimininkais, ir būti pripažintais pasaulio valstybių bendrijoje. Pastarųjų šiandien nemaža ir šioje salėje.
Ir esu laimingas, galėdamas juos apdovanoti mūsų senos jaunos valstybės vardu.
Ir vis dėlto didžiumą šioje salėje šiandien sudaro šeimininkai. Tie, kas vedė Lietuvą į Nepriklausomybę. Tie, kas rūpinosi ir rūpinasi jos ekonomika, kultūra, mokslu. Tie, kas rūpinosi ir rūpinasi Lietuvos žmogumi. Tie, kam rūpi ir visada rūpėjo Lietuvos ateitis.
Prisipažinsiu labai nuoširdžiai: aš džiaugiuosi ir didžiuojuosi, kad man likimas lėmė jus apdovanoti, paspausti jūsų rankas. Kiekvienam, kuris negaili tų rankų ir širdies bendram reikalui, kurį pavadinčiau vienu žodžiu – LIETUVA. Kiekvienam, kuris padarė tiek daug, kad jokie svetimi imperatoriai, diktatoriai ir generalgubernatoriai pro šiuos langus jau niekada į mūsų senąjį Vilnių, į mūsų Lietuvą nežiūrėtų šeimininko žvilgsniu.
Ačiū Jums mielieji. Pačios geriausios kloties visiems.

Artūras Paulauskas, laikinai einantis Lietuvos Respublikos Prezidento pareigas

Paruošė Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija. Cituojant būtina nurodyti šaltinį.