Archyvinė tinklalapio versija laikinai Prezidento pareigas einančio Artūro Paulausko kadencijos metu
  (2004 04 06–2004 07 12)

English version
Prezidento veikla
Kalbos
Pranešimai spaudai
Respublikos Prezidentas
Biografija
Prezidento institucija
Istorija
Teisinė aplinka
Prezidento rūmai
Istorija
Virtuali ekskursija

Laikinasis Prezidentas atsisveikino su darbą Lietuvoje baigiančia Suomijos ambasadore Taina Kieko

2004.07.08

Ketvirtadienis, liepos 8 d. (Vilnius). Laikinai einantis Respublikos Prezidento pareigas Artūras Paulauskas priėmė kadenciją baigiančią Suomijos ambasadorę Tainą Kieko (Taina Kiekko).

Laikinasis šalies vadovas pasidžiaugė Lietuvos ir Suomijos santykių plėtra prekybos, investicijų, kultūros, turizmo bei aplinkos apsaugos srityse.

A. Paulauskas padėkojo už ženklią finansinę paramą, kurią Suomija pradėjo tiekti Lietuvai nuo pat nepriklausomos Lietuvos atkūrimo bei teigė, kad tai buvo didelis indėlis šalies ekonomikos augimui.

“Dialogo tarp valstybių stiprinimas yra rimtas ir labai atsakingas darbas, kuriame ambasadai tenka svarbus vaidmuo. Lietuvos ir Suomijos santykių kontekste, šio nelengvo darbo vaisiai teikia pasitenkinimą. Džiugu pastebėti, kad mūsų šalių tarpusavio santykiuose nėra neišspręstų klausimų, mūsų santykiai yra draugiški, intensyvūs ir abipusiai naudingi. Norėčiau pažymėti Jūsų asmeninį, gerbiama ambasadore, vaidmenį plėtojant dialogą tarp mūsų valstybių ir padėkoti už tai”, - sakė laikinasis Prezidentas.

Laikinasis Respublikos vadovas akcentavo, kad glaudus politinis šalių dialogas paklojo pamatus ekonominių santykių plėtotei, ambasadorės kadencijos metu ženkliai išaugo tarpusavio prekybos apyvarta ir padidėjo Suomijos investicijos Lietuvoje, sutvirtindamos Suomijos kaip vienos didžiausių užsienio investuotojų šalyje pozicijas.

Artūras Paulauskas išreiškė viltį, kad ambasadorė išliks Lietuvos bičiule, savo ruožtu Taina Kieko patikino išsivežanti kuo šilčiausius įspūdžius apie šalį.

Prezidento spaudos tarnyba

Paruošė Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija. Cituojant būtina nurodyti šaltinį.