Archyvinė tinklalapio versija laikinai Prezidento pareigas einančio Artūro Paulausko kadencijos metu
  (2004 04 06–2004 07 12)

English version
Prezidento veikla
Kalbos
Pranešimai spaudai
Respublikos Prezidentas
Biografija
Prezidento institucija
Istorija
Teisinė aplinka
Prezidento rūmai
Istorija
Virtuali ekskursija

Laikinojo Prezidento nuomone, Strateginių tyrimų ir analizės centro steigėju turėtų tapti Užsienio reikalų ministerija

2004.07.09

Penktadienis, liepos 9 d. (Vilnius). Laikinai einantis Lietuvos Respublikos Prezidento pareigas Artūras Paulauskas laiškais kreipėsi į Ministrą Pirmininką bei užsienio reikalų ministrą dėl Strateginių tyrimų ir analizės centro steigimo.
Šių metų birželio 9 dieną buvo pasiektas principinis sutarimas kurti tokio pobūdžio įstaigą.
“Lietuva jau pribrendo turėti tarptautinio lygio analitinį centrą, galintį generuoti idėjas, atlikti kokybiškas užsienio politikos analizes ir teikti rekomendacijas koordinuojant strategines valstybinių institucijų programas. Jei norime tapti regiono lyderiu, visų pirma turime sau ir kitiems įrodyti, kad galime lygiuotis į didesnes už Lietuvą valstybes pirmiausia intelektualine prasme” – rašo laikinasis Prezidentas.
A. Paulauskas laiške Ministrui Pirmininkui paprašė numatyti lėšas šio centro steigimui, formuojant Valstybės biudžetą 2005 metams.
Laikinasis šalies vadovas išreiškė nuomonę, kad siekiant kuo didesnio atliekamų tyrimų objektyvumo, geriausia šio centro egzistavimo forma - viešoji įstaiga, kurios steigėjais galėtų būti Užsienio reikalų, Krašto apsaugos ministerijos, Valstybės saugumo departamentas ar Prezidento kanceliarija, pirmenybę teikiant Užsienio reikalų ministerijai.

Prezidento spaudos tarnyba

Paruošė Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija. Cituojant būtina nurodyti šaltinį.